tirsdag, mai 30, 2023
HjemNyheterLarsen-miss da Celta avga poeng – Sørloth-innhopp da Real Sociedad vant

Larsen-miss da Celta avga poeng – Sørloth-innhopp da Real Sociedad vant

Larsen-miss da Celta avga poeng – Sørloth-innhopp da Real Sociedad vant


I det 79. minutt ble nordmannen spilt gjennom av Carles Pérez med en pasning fra egen halvdel. Etter en utsøkt førsteberøring var han øye til øye med keeper Paulo Gazzaniga, som gjorde seg stor og reddet med beinet.

Da Larsen rett etter ble byttet ut, sparket han frustrert i lufta.

Celta ville med seier langt på vei trygget plassen i toppdivisjonen. Nå lever laget fortsatt farlig. Valladolid på feil side av streken er fem poeng bak og har tre kamper igjen.

Alexander Sørloth spilte den siste halvtimen da Real Sociedad langt på vei sikret mesterligaplass med 1-0-seier over Almería. Takefusa Kubo ble matchvinner i femte tilleggsminutt i første omgang, da han skar inn fra siden og skrudde ballen i lengste kryss.

Almería var da allerede redusert til ti mann etter at spissen Luis Suárez etter VAR-titting fikk direkte rødt for en stygg felling av Robin Le Normand.

Real Sociedad er åtte poeng foran femteplasserte Villarreal, som har tre kamper igjen.

(©NTB)

Les hele saken
Author:

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments