torsdag, august 11, 2022
HjemNyheterTo Blink-spillere terminerer kontrakten etter minstelønnskravet

To Blink-spillere terminerer kontrakten etter minstelønnskravet

To Blink-spillere terminerer kontrakten etter minstelønnskravet


«Stjørdals-Blink Fotball har etter felles enighet med Madhu og Håvard Lorentsen avsluttet kontraktsforholdet for de to. Spillerne er dermed ferdige som Blink-spillere i denne omgang.» skriver klubben på sin hjemmeside.

På klubbens nettside kom det onsdag fram at spillergruppa ikke godtar minstelønn. Tidligere i juni forklarte styreleder Erling Johansen i Stjørdals-Blink at lønnsredusering og minstelønn var et av tiltakene for å redde klubbens økonomi.

Ifølge TV 2 ville bruttolønnen da ligge på 4.000 kroner.

Lorentsen signerte for Blink sommeren 2020, mens Madhu kom til klubben før 2022-sesongen.

(©NTB)

Les hele saken
Author:

RELATED ARTICLES

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments